• +48 571 238 017
 • Kontakt

  Pozostańmy w kontakcie!X

  ZOSTAW WIADOMOŚĆ

  Wysyłanie wiadomości. Proszę czekać...

  Dziękujemy za wysłanie wiadomości! Odezwiemy się wkrótce.

  Wystąpił problem w wysyłaniu wiadomości. Spróbuj ponownie.

  Wypełnij wszystkie pola przed wysłaniem wiadomości.

NOWOŚCI

Czy suplementy diety są potrzebne?

Przez fitteam | W porady | on Maj 10, 2017

Suplementy, czyli wszelkiego rodzaju dodatki do diety, które mają na celu uzupełnić niedobory poszczególnych składników, które są potrzebne do zmiany wizerunku własnego ciała oraz przyczynić się do poprawy wyników jakie osiągamy.

Czy suplementy diety są potrzebne?

Na to pytania można odpowiedzieć dopiero kiedy wiemy jak wygląda plan żywienia danej osoby, jaką dyscyplinę sportu uprawia i jakie chce osiągać wyniki. Jeśli dieta jest odpowiednio zbilansowana i podaż makroskładników jest na odpowiednim poziomie, to zażywanie suplementów nie jest konieczne. Jednak jeśli nie jesteśmy w stanie zaspokoić dziennego zapotrzebowania z pożywienia, to wszelkiego rodzaju suplementy są bardzo przydatne. Niektóre z nich znacząco wpłyną na procesy regeneracji, zwiększenie energii, poprawę koncentracji czy działanie antykataboliczne.

We wszystkich dyscyplinach sportu zażywanie suplementów jest na porządku dziennym i nie należy kojarzyć ich tylko z treningiem siłowym i budowaniem muskulatury. Myślę, że jeśli chcemy wprowadzić nasz trening na wyższy poziom i osiągać co raz lepsze rezultaty to odpowiednio dobrana suplementacja może być dla nas dobrym rozwiązaniem. Jednak zawsze w pierwszej kolejności należy zwracać uwagę na odpowiednie żywienie. Bez tego trudno będzie zaobserwować pozytywny wpływ suplementacji. Najpierw żywienie, później dodatki w postaci suplementów – nigdy odwrotnie!

Bartek Gralewski
Trener personalny Fit Expert Gym

Brak komentarzy do "Czy suplementy diety są potrzebne?"

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

COPYRIGHT FITEXPERT 2017. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE