• +48 571 238 017
 • Kontakt

  Pozostańmy w kontakcie!X

  ZOSTAW WIADOMOŚĆ

  Wysyłanie wiadomości. Proszę czekać...

  Dziękujemy za wysłanie wiadomości! Odezwiemy się wkrótce.

  Wystąpił problem w wysyłaniu wiadomości. Spróbuj ponownie.

  Wypełnij wszystkie pola przed wysłaniem wiadomości.

NOWOŚCI

Pierwszy raz na siłowni? Dowiedz się od czego warto zacząć!

Przez fitteam | W porady | on Luty 22, 2017

Siłownia? Obierz swój cel!

Najważniejszy jest cel treningowy. Bez niego wysiłki nie będą miarodajne. Plan treningowy powinien jasno definiować, co ma pomóc uzyskać pierwszy i każdy kolejny trening. Już za pierwszym razem należy określić, czy w obecnej formie bardziej korzystne będzie zbijanie wagi, czy nabieranie masy mięśniowej. Wbrew pozorom nie jest to trudne.

Sprawdź swoją siłę i sprawność

Zanim zacznie się ciężki trening na maksimum swoich możliwości, wypadałoby sprawdzić miejsce, z którego zaczyna się swoją przygodę. Należy więc określić swoje wyniki siłowe w podstawowych ćwiczeniach oraz technikę ich wykonywania.Dzięki temu będzie można dopasować już pierwszy trening do własnych możliwości. Odpowiedni plan treningowy to kolejny krok na drodze do wymarzonej sylwetki.

Ucz się od bardziej doświadczonych osób

Początki zawsze są trudne. Pierwszy trening właśnie między innymi dlatego zapada już na zawsze w pamięć. Nie ma jednak co się zrażać, a pierwszy raz na siłowni należy potraktować jako okres nauki. Warto podpatrywać technikę, sam trening oraz metody treningowe innych osób, które prezentują się najlepiej pod względem wizualnym na siłowni. Z tym nie powinno się mieć problemu, bowiem na każdej siłowni znajdzie się kilka osób, które zdecydowanie temu sportowi poświęcają swoje życie, co zresztą widać po ich ponadprzeciętnej sylwetce.

Nie bój się korzystać z rad oraz pomocy innych osób

Jeśli ma się problem, pytania bądź nie wie się czy prawidłowo wykonywane jest dane ćwiczenie – nie należy bać się pytać bądź prosić o pomoc osoby trzecie czy trenera personalnego. Tylko w taki sposób jest się w stanie uniknąć błędów już na samym początku, a to z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Każdy kiedyś miał swój pierwszy trening, więc chętnie pomoże w uwikłaniu się z problemami niedoświadczonemu koledze.

Pierwsze tygodnie poświęć na wytrenowanie

Pierwsze 2-3 miesiące, a w skrajnych przypadkach, gdy np. cierpi się na sporą nadwagę, nawet 6 miesięcy należy poświęcić na wytrenowanie mięśni. W trakcie wytrenowania trzeba skupiać się na odpowiedniej technice. Ciężar należy dobierać tak, aby być w stanie wykonać 15-20 prawidłowych powtórzeń, mając w zapasie 1-2 powtórzeń. Podstawowy błąd osób zaczynających swój pierwszy trening to rzucanie się w wir wymagających ćwiczeń, które zamiast rozwijać mięśnie, prędzej przysporzą wymówek do dalszego uczęszczania na siłownię.

Przyjrzyj się swojemu menu

Okres wytrenowania można również poświęcić na zmianę swoich nawyków żywieniowych. Wskazane jest spożywanie większej ilości produktów zawierających białko, zdrowych węglowodanów i tłuszczów. Nie należy unikać owoców i warzyw. Dodatkowo ważne jest picie odpowiednio dużej ilości wody, pamiętając przy tym również o suplementacji – podstawowymi produktami są w tym wypadku białko oraz witaminy i minerały, które można zakupić np. w pastylkach.

Piotr Majchrowicz
Trener personalny Fit Expert Gym

Brak komentarzy do "Pierwszy raz na siłowni? Dowiedz się od czego warto zacząć!"

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

COPYRIGHT FITEXPERT 2017. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE