• +48 571 238 017
 • Kontakt

  Pozostańmy w kontakcie!X

  ZOSTAW WIADOMOŚĆ

  Wysyłanie wiadomości. Proszę czekać...

  Dziękujemy za wysłanie wiadomości! Odezwiemy się wkrótce.

  Wystąpił problem w wysyłaniu wiadomości. Spróbuj ponownie.

  Wypełnij wszystkie pola przed wysłaniem wiadomości.

NOWOŚCI

Jak działają spalacze tłuszczu?

Przez fitteam | W porady | on Maj 4, 2017

Podstawą odchudzania jest dieta i odpowiednio zaplanowana aktywność fizyczna, ale w dzisiejszych czasach mając zapas gotówki i odpowiednie chęci, można bezproblemowo przyśpieszyć i ułatwić cały proces z wykorzystaniem specjalnych środków odchudzających, zwanych często spalaczami tłuszczu.

Termogeneza

Podstawowym i najważniejszym sposobem działania termogeników jest stymulacja termogenezy, czyli zwiększenie wydatku energetycznego, chociaż powszechnie nazywa się to przyspieszeniem metabolizmu.W badaniach przeważnie obserwuje się stymulację termogenezy w przedziale od 8 do 15%, co powinno pozwolić na spalenie dodatkowych kilkuset kilokalorii.

Lipoliza

Lipoliza to nic innego jak proces uwalniania kwasów tłuszczowych i glicerolu z komórek tłuszczowych, innymi słowy mobilizacja zapasów tłuszczu, aby mogły zostać wykorzystane.

Oksydacja tłuszczów

Po tym, jak kwasy tłuszczowe zostały uwolnione i podróżują po krwiobiegu, muszą być teraz wykorzystane przez mięśnie. Wydaje się, że stanie się to naturalnie – jednak czasami możliwe jest, że kwasy tłuszczowe po wydostaniu się z komórek tłuszczowych ponownie do nich wracają – proces nazywany reestryfikacją.

Diureza

Jest to ważny element, który nie jest jednak związany bezpośrednio z metabolizmem tkanki tłuszczowej. Diureza to proces wydalania płynów. Może się to wydawać błahe, ale czasami za niedoskonałości sylwetki nie odpowiada nadmiar tkanki tłuszczowej, ale nadmiar wody zgromadzony pod skórą.

Supresja głodu

Jest to rzecz, którą łatwo przeoczyć, ale spalacze tkanki tłuszczowej pozwalają także na ograniczenie chęci spożycia łakoci. Ten aspekt w połączeniu ze stymulacją termogenezy pozwala czasami na samoistne wygenerowanie dużego deficytu kalorycznego.

Pobudzenie

Kofeina zawarta niemal w każdym spalaczu tłuszczu posiada dodatkowy atut stymulacyjny, okazujący się szczególnie przydatny w warunkach odchudzania. Porcja spalacza tłuszczu potrafi dostarczać 200 mg kofeiny, czyli prawie tyle co dwie dobre kawy. Przyjęta przed treningiem pozwoli na zwiększenie wydolności i intensyfikację ćwiczeń, dzięki temu zachowamy tkankę mięśniową i spalimy dodatkowe kalorie.

Czy spalacze są bezpieczne?

Co do zasady: środki, które można legalnie zakupić w sklepach stacjonarnych i internetowych, posiadają składniki dopuszczone do obiegu – co oznacza, że nie ma przeciwwskazań ich stosowania.

Piotr Majchrowicz
Trener personalny Fit Expert Gym

Brak komentarzy do "Jak działają spalacze tłuszczu?"

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

COPYRIGHT FITEXPERT 2017. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE