• +48 571 238 017
 • Kontakt

  Pozostańmy w kontakcie!X

  ZOSTAW WIADOMOŚĆ

  Wysyłanie wiadomości. Proszę czekać...

  Dziękujemy za wysłanie wiadomości! Odezwiemy się wkrótce.

  Wystąpił problem w wysyłaniu wiadomości. Spróbuj ponownie.

  Wypełnij wszystkie pola przed wysłaniem wiadomości.

NOWOŚCI

Jak biegać, żeby schudnąć?

Przez fitteam | W porady | on Luty 15, 2017

Jakimi zasadami warto się kierować?

Bieganie to świetny sposób na szczupłą sylwetkę. Pod warunkiem jednak, że biegamy regularnie, długo i co najważniejsze – wolno. Aby schudnąć należy biegać z odpowiednią szybkością i w odpowiednim czasie.

Rozgrzewka

Niezależnie od poziomu swojej sprawności fizycznej i czasu, jaki zamierzamy przeznaczyć na trening biegowy, na początek wykonajmy minimum 10-minutową rozgrzewkę. Może to być trucht przeplatany z marszem lub po prostu pajace, skłony, skakanka.

Biegamy wolno

Schudnąć nie jest łatwo. Gdyby było, nie czytalibyście tej porady. Z pewnością nie pomoże sama dieta, nie pomoże też kilka minut spaceru dziennie. Aby spalić niepotrzebny tłuszczyk, musicie poświęcić trochę czasu, wysiłku i zrezygnować z waszych ulubionych słodyczy.

Żeby schudnąć, trzeba biegać wolno. Tłuszcz jest bowiem najlepiej spalany w okolicach 50-70% naszego maksymalnego zakresu tętna, czyli wtedy, kiedy nasz organizm nie pracuje bardzo intensywnie. Biegnąc w tej strefie tętna, przyspieszamy metabolizm, a co za tym idzie – spalanie tłuszczów.

Chudnij z brzucha, ud i pośladków

Kiedy biegniemy,angażujemy do pracy wiele mięśni, a żeby je uruchomić, potrzebujemy energii. Poruszając się w tak zwanej strefie tlenowej (czyli w tempie, kiedy w czasie biegu można swobodnie rozmawiać) większość tej energii organizm czerpie z tkanki tłuszczowej.

Podczas joggingu pracują mięśnie z tzw. strefy problematycznej, czyli brzuch, biodra, pośladki i uda. W tych partiach tkanka tłuszczowa odkłada się najszybciej, a pozbywanie się jej to długotrwały, ale właśnie dzięki bieganiu, możliwy proces.

Kinga Kantorska – Wielgosz
Trener personalny Fit Expert Gym

Jeden Komentarz do "Jak biegać, żeby schudnąć?"

 • Bieganie Uskrzydla says:

  1 marca 2017 at 22:27 - Odpowiedz

  Temat tak popularny, że każdy już chyba wie jak to zrobić 🙂
  Zdecydowana większość osób rozpoczyna trening biegowy i podejmuje się biegania po to, aby schudnąć. Relatywnie mało osób podejmuje się tego sportu tylko dla tego, że chciałoby coś „jeszcze” poprawić w swoim życiu. Zazwyczaj chęć bieganie wypływa faktu, że czegoś na w życiu brakuje.. Bieganie jest świetnym lekarstwem na obniżenie wagi 😉 Pozdrawiam,. Kamil

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

COPYRIGHT FITEXPERT 2017. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE