• +48 571 238 017
 • Kontakt

  Pozostańmy w kontakcie!X

  ZOSTAW WIADOMOŚĆ

  Wysyłanie wiadomości. Proszę czekać...

  Dziękujemy za wysłanie wiadomości! Odezwiemy się wkrótce.

  Wystąpił problem w wysyłaniu wiadomości. Spróbuj ponownie.

  Wypełnij wszystkie pola przed wysłaniem wiadomości.

NOWOŚCI

Czy warto trenować z pulsometrem?

Przez fitteam | W porady | on Styczeń 26, 2017

Podejście do treningu typu „nie ma wyniku bez bólu”, przy którym sportowcy ćwiczyli na granicy wytrzymałości na każdym treningu należy do dawnej przeszłości.

Przez ostatnie 20 lat zrozumiano głębiej istotę ćwiczeń i ich wpływ na organizm. Teraz wiemy, że poprzez różnicowanie poziomu treningu, możliwe jest spowodowanie określonej poprawy przy mniejszym ryzyku choroby czy urazu.

Czym jest pulsometr?

Pulsometr (monitor pracy serca, sporttester) – jest to zegarek mierzący tętno osoby, która z nim ćwiczy. Z reguły występujący z opaską zakładaną na klatkę piersiową, choć i zdarzają się takie z wbudowanym czujnikiem zintegrowanym z paskiem do mocowania wokół nadgarstka.

Czy pulsometr jest mi potrzebny?

Dla poprawy wytrzymałości czy też redukcji tkanki tłuszczowej konieczne jest monitorowanie rezultatów. Częstość pracy serca jest najprostszym i najpraktyczniejszym sposobem kontrolowania intensywności pracy, ponieważ wzrasta wraz z wydajnością fizjologiczną. Ponadto trening z pulsometrem może być motorem napędowym naszej chęci do wyjścia na trening.

Pamiętajcie, że jeśli praca treningowa ma przynosić efekty, musi być miarodajna i zapewniać w swym przebiegu jakieś punkty odniesienia.

Jaki pulsometr wybrać?

Opcji dostępnych na rynku jest wiele. Wybór pulsometru zależy głównie od naszych potrzeb. Jeśli chcesz mierzyć tylko tętno i czas,zaczynasz przygodę z treningiem – wybierz najprostrzą wersję pulsometru za około 150 zł. W przypadku kiedy lubisz gadżety i potrzebujesz wielofunkcyjnego zegarka sportowego – wybierz pulsometr który zmierzy Twoje tętno, prędkość i tempo z jakimi się poruszasz, zarejestruje trasę którą się poruszałeś, a gdy przekroczysz intensywność w której chciałeś ćwiczyć – poinformuje Cię o tym. Koszt takiego zegarka waha się od 700 do 4 tys. zł.

Kinga Kantorska – Wielgosz
Trener personalny Fit Expert Gym

Brak komentarzy do "Czy warto trenować z pulsometrem?"

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

COPYRIGHT FITEXPERT 2017. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE