• +48 571 238 017
 • Kontakt

  Pozostańmy w kontakcie!X

  ZOSTAW WIADOMOŚĆ

  Wysyłanie wiadomości. Proszę czekać...

  Dziękujemy za wysłanie wiadomości! Odezwiemy się wkrótce.

  Wystąpił problem w wysyłaniu wiadomości. Spróbuj ponownie.

  Wypełnij wszystkie pola przed wysłaniem wiadomości.

NOWOŚCI

10 kroków z Fit Expert Gym

Przez fitteam | W porady | on Styczeń 17, 2018

1. Wyznacz swój cel

Najważniejszy jest cel treningowy. Bez niego wysiłki nie będą miarodajne. Plan treningowy powinien jasno definiować, co ma pomóc uzyskać pierwszy i każdy kolejny trening. Już za pierwszym razem należy określić, czy w obecnej formie bardziej korzystne będzie zbijanie wagi, czy nabieranie masy mięśniowej. Wbrew pozorom nie jest to trudne.

2. Wygospodaruj godzinę

Regularna aktywność fizyczna normuje ciśnienie krwi, poziom cholesterolu i trójglicerydów, zapobiega między innymi cukrzycy typu II, zawałom serca, udarom, dodaje energii, poprawia nastrój oraz fantastycznie wpływa na wygląd naszej sylwetki. Wygospodaruj godzinę w trakcie dnia, kiedy masz najwięcej energii, motywacji lub czasu i przeznacz ją na ćwiczenia fizyczne.

3. Pracuj z najlepszymi

Jeśli ma się problem, pytania bądź nie wie się czy prawidłowo wykonywane jest dane ćwiczenie – nie należy bać się pytać bądź prosić o pomoc osoby trzecie czy trenera personalnego. Tylko w taki sposób jest się w stanie uniknąć błędów już na samym początku, a to z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Każdy kiedyś miał swój pierwszy trening, więc chętnie pomoże w uwikłaniu się z problemami niedoświadczonemu koledze.

4. Nie zaniedbuj snu

Mniej, niż osiem godzin snu na dobę, może skutkować zaburzeniami apetytu, które spowodują, że będziesz jeść więcej, niż potrzebujesz.

5. Przeanalizuj swoje menu

Zachowaj nowe, zdrowsze przyzwyczajenia. Jeśli nauczyłeś się gotować bez użycia tłuszczu, znacząco ograniczyłeś jedzenie słodyczy i pijesz dużą ilość wody – pozostań przy tym. Nie należy unikać owoców i warzyw. Dodatkowo ważne jest picie odpowiednio dużej ilości wody, pamiętając przy tym również o suplementacji – podstawowymi produktami są w tym wypadku białko oraz witaminy i minerały, które można zakupić np. w pastylkach.

6. Słuchaj i obserwuj swoje ciało

Pamiętaj, że nie ma jednego przepisu na sukces, na osiągnięcie wymarzonej sylwetki, formy. To co jest doskonałe dla Ciebie, niekoniecznie musi działać na Twoich najbliższych. Jeżeli bieganie nie sprawia Ci przyjemności, natomiast kochasz skakać na skakance, zamień to! Ta „zabawka” z dzieciństwa może być niezwykle przydatna w codziennym treningu. Ćwicząc na niej z umiarkowaną intensywnością, czyli wykonując około 100-120 przeskoków na minutę, możesz spalić 13 kalorii.

Ćwiczenia ze skakanką angażują podobną grupę mięśni, co bieganie. Uczy utrzymywać równowagę i dba o mięśnie stabilizujące. Bardzo ważna jest tutaj koordynacja. Kiedy opanujesz do perfekcji podstawy, możesz zacząć bawić się skakanką. Szukaj tego co jest dla Ciebie najlepsze i co sprawia Ci najwięcej przyjemności!

7. Spal nadwyżkę kalorii, popraw siłę i wytrzymałość

Idealnym rozwiązaniem będzie trening na ergometrze wioślarskim. Warunek jest jeden – intensywne wiosłowanie. Do poprawnego wykonania treningu na ergometrze wioślarskim, musimy zaangażować mięśnie ramion, nóg i pleców. Jest to zatem idealny trening dla całego ciała. Regularny trening na tym urządzeniu może również przyczynić się do poprawienia wydolności. Nie wspominając już o poprawieniu siły mięśni.

8. Daj sobie czas na wytrenowanie

Pierwsze 2-3 miesiące, a w skrajnych przypadkach, gdy np. cierpi się na sporą nadwagę, nawet 6 miesięcy należy poświęcić na wytrenowanie mięśni. W trakcie wytrenowania trzeba skupiać się na odpowiedniej technice. Ciężar należy dobierać tak, aby być w stanie wykonać 15-20 prawidłowych powtórzeń, mając w zapasie 1-2 powtórzeń. Podstawowy błąd osób zaczynających swój pierwszy trening to rzucanie się w wir wymagających ćwiczeń, które zamiast rozwijać mięśnie, prędzej przysporzą wymówek do dalszego uczęszczania na siłownię.

9. Samodyscyplina, regularność ćwiczeń

Systematyczny trening to klucz do sukcesu. Systematyczność w połączeniu z dobrze dobranym planem treningowym daje ogromne szanse na osiągnięcie własnych, indywidualnych celów w sporcie.

Mocne mięśnie brzucha to efekt codziennej, systematycznej pracy. Aby traktować mięśnie brzuch jako swoisty gorset dla naszego ciała, musimy regularnie i bez wymówek nad nim pracować, wykonując np. tradycyjne brzuszki. Połóż się na podłodze, ugnij nogi w kolanach, dłonie oprzyj na karku, szeroko rozstawiając łokcie, zrób wdech, na wydechu unieś lekko głowę, jednocześnie spinając mięśnie brzucha-trenujesz mięsień prosty brzucha. Ćwicz codziennie, wykonując 3–4 serie po 15 powtórzeń. To podstawowe ćwiczenie możesz modyfikować, np. unoś głowę ruchem skrętnym w kierunku kolana- wzmacniasz mięśnie skośne brzucha.

10. Znajdź kompana do ćwiczeń

Warto mieć towarzysza, który będzie nas motywował. Trening z partnerem sprawi, że nie tylko będziesz chętniej ćwiczył, ale też będziesz bardziej się starał. Wsparcie, zrozumienie, motywacja ale i zdrowa rywalizacja to elementy, które pomogą Ci w osiągnięciu wymarzonej sylwetki.

Brak komentarzy do "10 kroków z Fit Expert Gym"

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

COPYRIGHT FITEXPERT 2017. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE